منو
اخبار مؤسسه

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان
1398/2/16 دوشنبه هنر تنها راه وصول به اهداف شریعت و انقلاب اسلامی ایران است مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: ایجاد و تاسیس حوزه علمیه خواهران از جمله هنرهای انقلاب اسلامی است گرچه انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشته اما هنر آن این بوده که این قشر عظیم و تاثیرگذار را به صحنه آورده و حوزه علمیه خواهران را تاسیس کرده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی در جشنواره فرهنگی هنری امین، با اشاره به ظرفیت بسیار بالای زوایای مختلف حوزه، اظهار داشت: امروز یک نمایش و جلوه حوزه را شاهد هستیم، هنر خلق همه زیبایی‌هاست اگر هنر در خدمت و اختیار دین قرار گیرد افتخار آمیز است، اساس شریعت و بنیاد اسلام بر اندیشه‌ای استوار بوده که فرهنگ و هنر تنها وسیله وصول اهداف مقدس اسلام است.

وی افزود: عالی‌ترین جلوه‌های هنری را توسط کامل‌ترین انسان خدا پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در قالب قرآن مجید به صورت معجزه‌ای بر جان انسان‌ها تابید آنچنان که هدایت بشر را تا قیامت به عهده گرفت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه هنری بالاتر از این شاید نتوان تصور کرد، گفت: یک هزار و چهارصد سال قبل این هنر بر جان پیغمبر (ص) وارد شد و از طریق بهترین بندا، تمام بشریت را به سوی هدایت و کمال معنویت و به سوی بالاترین درجه انسانی که خلیفةالله است، راهنمایی کرد.

وی تصریح کرد: هیچ وقت مفهوم و فصاحت و بلاغت قرآن کهنه و قدیمی نمی‌شود و همیشه منتصب وحی است و تا دامنه قیامت این وظیفه هدایت را به عهده دارد، هنر آن است که توسط امیر بیان آن انسان استثنایی حضرت علی (ع) در مناجات شعبانیه ارائه می‌شود که انسان را به مرکز توحید متصل می‌کند، آیا هنری بالاتر از این سراغ دارید که انسان خاکی را به توحید و سرمنزل مقصود متصل می‌کند و این نورانیت را در دل و جان انسان می‌تاباند انسان خاکی و مادی متصل به دریای نورانی توحید می‌شود.

حجت‌الاسلام  والمسلمین بهرامی ادامه داد: هنر و فرهنگ زائیده دین است، هنر آن است که تشنگان توحید و معارف الهی را سیراب کند، هنر آن است که پرده‌های کثیف مادی و ظلمانی را کنار بزند و انسان را به جایی می‌رساند که پاک و پاکیزه کند و به کشتی رمضان هدایت کند و سوار بر کشتی رمضان شود و به باطن لیله القدر که حضرت زهرا(س) است، راه یابد.

وی با اشاره به هنر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ایجاد و تاسیس حوزه علمیه خواهران از جمله هنرهای انقلاب اسلامی است، اگرچه انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشته اما هنر آن این بوده که این قشر عظیم و تاثیرگذار را به صحنه آورده و حوزه علمیه خواهران را تاسیس کرده و امروز ما شاهد ده‌ها، صدها و هزارها اثر موفق  از برکات حوزه علمیه خواهران هستیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان خاطرنشان کرد: امروز تبلیغ دین تنها گزارش دهی و یا شفاهی نیست امروز هنر آن است که با زبان روز معارف به حقه شیعه را به تشنگان معارف علوم انسانی عرضه کنیم. امروز هنر ما طلبه‌ها آن است که با زبان روز بتوانیم سخن بگوییم و افکار و فرهنگ را به جامعه بشری ارائه کنیم.

وی افزود: به نظر می‌رسد داستان‌نویسی، شعر، نامه، طنز، طراحی و نقاشی و هنرهای تجسمی و سایر محورهای دیگر که اکنون در این جشنواره وجود دارد نمونه‌های بارزی هستند که به وسیله آن می‌توانیم تبلیغ دین کنیم و وظیفه طلبگی خود را انجام بدهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در حوزه علمیه خواهران این زاویه برجسته‌تر است، گفت: حوزه علمیه خواهران نسبت به این قضیه و زوایا درخشنده‌تر عمل کرده است.


900 اثر برای جشنواره هنری امین ارسال شده است

وی ادامه داد: شاید ما تصور نمی‌کردیم 900 اثر برای این جشنواره ارسال شود و به نظر می‌رسد نقطه شروع مبارکی است و بعد از این جشنواره با همکاران دفتر تبلیغات اسلامی دبیرخانه جشنواره را فعال نگه می‌داریم تا سال‌های بعد شاهد دستاوردهای بیشتری باشیم و به این دستاوردهای حوزه علمیه خواهران رونق بدهیم و زمان بیشتری را برای دریافت آثار در جشنواره بعدی اختصاص بدهند تا این جشنواره آثار بیشتری دریافت کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان خاطرنشان کرد: امروز دنیای غرب هر آنچه داشته به نمایش گذاشته و هر امکانی داشته به میدان آورده ولی ما اول راه هستیم ما در شروع کار قرار داریم و مسلما با تخصصی که شما دارید و با علم فراوانی که دارید یا پیدا خواهید کرد در این جنگ نابرابر فرهنگی شرکت کنید و معارف اسلام و تشیع را که تمام شدنی نیست در قالب جدید و با زبان روز به نمایش بگذارید تا پیروز شوید.

 

برای مشاهده انعکاس خبری و همه تصاویر اینجا کلیک کنید.

 


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 164
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما