منو
اخبار مؤسسه

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان
1398/1/22 پنجشنبه مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان خواستار شد: استفاده از ظرفیت 15000 طلبه خواهر در سطح استان اصفهان حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۶۵۰۰ طلبه در حوزه علمیه خواهران اصفهان مشغول به تحصیل هستند و ۷۰۰۰ طلبه نیز تاکنون فارغ التحصیل شده اند و با توجه به تعداد فارغ التحصیلان، اگر از این ظرفیت استفاده شود، وضعیت به گونه ای مثبت تغییر می کند.
به گزارش خبرگزاری روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهرامی در نشست هم اندیشی اساتید موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران ظرفیت بزرگی است، اظهار داشت: اکنون به دنبال تاسیس حوزه جدید نیستیم بلکه  به دنبال ارتقای کیفیت هستیم.

وی خطاب به اساتید گفت: اگر در هر کلان شهر و شهرستان های کوچک حوزه علمیه خواهران محور فعالیت‌های زنان شود، با به کارگیری فارغ التحصیلان می ‌توانیم برای کسانی که اکنون مشغول تحصیل هستند انگیزه ایجاد کنیم و همچنین کسانی که فارغ التحصیل شده اند از آموخته ها و اندوخته های علمی خود در جامعه زنان استفاده کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تاکید کرد: باید در سخنرانی ها، برپایی جلسات مذهبی، آموزش خانواده، تحقیق و پژوهش، تألیف و... از خود زنان و خواهران طلبه استفاده کرد و آنان امدادرسانی معنوی کنند.

وی افزود: هرچند زحمات زیادی در حوزه علمیه خواهران کشیده شده و از لحاظ سخت افزاری در موقعیت خوبی هستیم، اما اکنون به یک حرکت جدید نرم افزاری نیازمندیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه  سطح دو گسترش پیدا نخواهد کرد، ادامه داد: تصمیم بر این است که سطح ۳ و سطح ۴ حوزه را گسترش دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با تاکید بر اینکه باید به روزی برسیم که استاد آقا در حوزه علمیه خواهران تدریس نکند، خاطرنشان کرد: در سطح ۳ و ۴ نیز باید استاد خانم تربیت کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان به اساتید گفت: اگر در کلاس‌های شما امکان نخبه‌پروری وجود دارد پس همت کنید تا به جایی برسیم که در آینده هیأت علمی سطوح بالایی حوزه خواهران از خودشان باشند.

وی تأکید کرد : باید از فرصت دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات، مراکز فرهنگی و مردم برای دیده شدن حوزه علمیه خواهران استفاده شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان از اساتید خواست با ارائه طرح ایده و فکر در جهت ایجاد حرکت جدید در حوزه خواهران مشارکت کنند.

وی خطاب به رئیس دفتر تبلیغات اسلامی هم گفت: ۱۵ هزار خواهر درس خوانده مذهبی در استان اصفهان وجود دارد، حال باید اندیشید که باید از اینها چگونه استفاده کنیم و چگونه دیده شوند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی اظهار کرد: با توجه به وضع جامعه کنونی و وضعیت زنان، آیا نباید از ظرفیت حوزه خواهران استفاده شود؟ نیاز است که کارهای جدی انجام شود و زنان برای جامعه ی زنان، خود برنامه اجرا کنند.


مشاهده خبر در خبرگزاری حوزه

 


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 228
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما