فهرست
تبليغات

  

خبرها
قدس
آرمان فلسطین؛ استراتژی، سیاست محوری و وظیفه دینی جمهوری اسلامی کارشناس اعتقادی مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: دفاع از آرمان فلسطین، یک استراتژی، سیاست محوری و وظیفه دینی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر انجام‌وظیفهٔ انسانی، امنیت مرزها و کشور را به ارمغان دارد.
جواد حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به گسترش آرمان قدس در جهان به برکت روز قدس و تدبیر امام راحل اظهار کرد: با رسیدن دهه آخر ماه مبارک رمضان و آخرین جمعه این ماه نورانی، تدبیر بی‌نظیر خمینی کبیر (ره) تبلور پیدا کرده و تمام آزادی خواهان جهان در سراسر گیتی، جنایت‌ها و کودک کشی‌های صهیونیسم جهانی را محکوم می‌کنند و از مقاومت مردم مظلوم فلسطین دفاع می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این بین هستند افرادی که نسبت به دفاع از آرمان قدس شریف دچار شک و شبهه بوده و برای این مهم، به دنبال تحلیل عقلی و دینی و در عین حال ساده و روان هستند، برای روشن شدن برخی از زوایای علت دفاع از فلسطین و فلسطینیان، به چند نکته باید اشاره شود.

کارشناس اعتقادی مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی با بیان لزوم حمایت از مظلوم در قرآن و روایات به عنوان نخستین نکته تصریح کرد: با تدبر در آیات نورانی قرآن کریم و روایات آل الله (ع)، فهم می‌شود که یکی از معیارهای دفاع از افراد، گروه‌ها و کشورها «مظلومیت» است و وظیفهٔ هر مسلمان و هر کشوری که ادعای تبعیت از قرآن کریم را دارد، حمایت از مظلومان جهان است، قرآن کریم در دفاع از دختران مظلومی که در عصر جاهلیت، بی‌گناه زنده به گور شده‌اند، می‌فرماید «بِأَی ذَنْبٍ قُتِلَت»؛ «به کدامین گناه کشته شدند؟».


دفاع از آرمان قدس شریف، وظیفه ذاتی هر مسلمانی

وی ادامه داد: امیرالمؤمنین (ع) در وصیت خود به حسنین (ع) می‌فرماید: «کونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْنا»، «نسبت به ظالم، دشمن و یار و یاور مظلوم باشید»، بر اساس مبانی دینی و اعتقادی اسلامی، بزرگان و علمای بسیاری و در رأس آنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حفظه الله، دفاع از آرمان قدس شریف را وظیفهٔ ذاتی هر مسلمانی می‌دانند و می‌فرمایند: «مسالهٔ فلسطین از لحاظ اسلامی برای همهٔ مسلمانان از جمله برای ما یک مسأله اساسی و یک فریضه است».

حیدری اذعان داشت: با در نظر گرفتن شرایط فلسطینیان و ظلم و تجاوزگری صهیونیست‌های اشغالگر و کودک کش، مظلومیت فلسطین و فلسطینیان مشهود و روشن بوده و باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی حفظ اسلام را در گرو دفاع از مظلومان دانست و تأکید کرد: حفظ اصل اسلام و نام اسلام در گرو دفاع از مظلومان و مسلمانان از هم دیگر است، اگر مسلمانان جهان در روزهای سختی و نیاز به یاری هم نشتابند، باید ذلت و خواری در خدمت ظالم را با خود یدک بکشند، پروردگار عالم می‌فرماید: «به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل شده، اجازه جهاد داده شده است؛ چرا که مورد ستم قرار گرفته‌اند؛ و خدا بر یاری آن‌ها تواناست»، همان‌ها که از خانه و شهر خود، به ناحق رانده شدند، جز اینکه می‌گفتند: «پروردگار ما، خدای یکتاست!».


آنگاه که دیر و صومعه و مسجد و کلیسا ویران می‌شوند

پژوهشگر مسائل فرهنگی ادامه داد: اگر خداوند بعضی از مردم را به‌وسیله بعضی دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه‌ها، و معابد یهود و نصارا و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود، ویران می‌شوند و خداوند کسانی را که یاری او کنند (و از آیینش دفاع کنند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست‌ناپذیر است.

وی با تأکید بر لزوم حفظ امنیت و دفع خطر دشمن از کشور خاطرنشان کرد: امروزه دشمن صهیونیستی، به‌صورت علنی کشور عزیز ما، ایران اسلامی را تهدید به جنگ می‌کند، بنابراین بسیار طبیعی و عقلانی است، اگر با دفاع از محور مقاومت در هرجایی از دنیا، بتوانیم دشمن را تضعیف و آن را از رسیدن به مرزهای کشور دور کنیم؛ باید این اتفاق بیافتد و این سیاست قابل دفاع و منطقی است.


آرمان فلسطین، استراتژی، سیاست محوری و وظیفه دینی جمهوری اسلامی

حیدری در پایان با نتیجه‌گیری از بحث خود ابراز کرد: دفاع از آرمان فلسطین، یک استراتژی، سیاست محوری و وظیفه دینی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر انجام‌وظیفه انسانی، امنیت مرزها و کشور را به ارمغان دارد و به فضل الهی زمینه نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی را فراهم کرده و سرنوشت قبله اول مسلمانان را به دست مردم فلسطین می‌سپارد.


مشاهده در خبرگزاری فارس
مشاهده در خبرگزاری ایرنا
مشاهده در پایگاه خبری صاحب نیوز
مشاهده در خبرگزاری حوزه
مشاهده در خبرگزاری برنا
مشاهده در خبرگزاری موج
 


 
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 510
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما