تبليغات
ویترین هفته
پایگاه های اطلاع رسانی تخصصی حوزه و علوم اسلامی

شبکه اجتهاد
گروه آموزشی فقه دفتر تبلیغات در چشم‌انداز کلان برنامه‌های خود، پروژه تأسیس نخستین پایگاه جامع را بر پایه منابع اطلاعاتی حوزه فقه شیعه و با نام فاخر «اجتهاد» که پویایی مستمر فقه شیعه را یادآوری می‌کند بنا نهاد.
پایگاه اطلاع‌رسانی اجتهاد با وقوف بر جایگاه خطیر دنیای اطلاعات و اینترنت، بر سر آن است که با شفّاف‌سازی، هم‌آهنگ‌سازی و همگانی‌سازی اطّلاعاتِ حوزه‌های فقه و اجتهاد پیام‌رسانی کند، و از چهره مظلوم تشیّع و حوزه‌های علمی آن، غبار برگیرد.
در این پایگاه، داده‌های روزآمدی از روند آموزشی پژوهشی حوزه‌های فقه و فتوا عرضه شده و گزارش مهم‌ترین اخبار و تحوّلات فقهی حوزه‌های تشیّع، در کنار اطلاعات آثار تازه کشور در این عرصه، تقدیم محققان و دانش‌پژوهان شده است.شبکه معالم
پورتال جامع اطلاعات و خدمات آموزشی مرکز تخصصی آخوند خراسانی
اداره کل آموزش دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي، از سال ۱۳۶۸ با تشكيل گروه‌هاي علمي آموزشي و به مدد برنامه‌ريزي پويا و اجراي فعال، به «ارائه‌ي آموزش‌هاي مورد نياز، براي تربيت فضلا در عرصه‌ي تبليغات و پژوهش‌هاي اسلامي» همت گماشته و در پی «تحقق جنبش علمي فرهنگي حوزه در توليد علم و تبليغ فرهنگ ديني» است برخی از قسمت های سایت:  
علوم و معارف قرآن و حدیث 
فقه و مبانی اجتهاد
 فلسفه و کلام اسلامی
 اخلاق، تعلیم و تربیت 
فرهنگ و ارتباطات


 
پایگاه اطلاع رسانی حوزه
پایگاه حوزه از مجموعه پایگاه های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که وظیفه اطلاع رسانی علمی پیرامون موضوعات علوم اسلامی در قالب های متنوع را بر عهده دارد.
 وبگاهی است که در جهت تبلیغ، ترویج و اطلاع رسانی نسبت به معارف دینی و موضوعات فرهنگی و ملی، با هدف تبیین و روشنگری، در شبکه جهانی اینترنت، فعالیت می کند.
بانک اطلاعات برگرفته از منابع متقن در موضوعات دینی و مذهبی، برای استفاده سایر مؤسسات، پایگاه ها و وبلاگ های پیشرو در عرضه اطلاعات، جهت توسعه کمّیِ محتواهای اسلامی


 
خبرگزاری حوزه
بیش از صدها هزار خبر حوزوی، از سوی این خبرگزاری به بیش از 200 رسانه جمعی کشور و شبکه‌های مختلف صداوسیما ارسال شده و 80 درصد اخبار آن در رسانه‌های سراسری منعکس گردیده است. 
انعکاس مستمر و به‌هنگام آخرین دیدگاه‌های مراجع عظام و بزرگان حوزه و اخبار مراکز، مدارس و مؤسسات حوزوی؛ تعامل خبری منظم با رسانه‌های جمعی کشور به ویژه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها؛ ، تهیه گزارش از مدارس علمیه و مراکز حوزوی و گفت‌وگو با ائمه‌جمعه و مسئولان حوزوی و فرهنگی مناطق مختلف کشور؛ پوشش خبری مناسب همایش‌های حوزوی، کشوری و بین‌المللی همراه با گفت‌وگوی اختصاصی با شخصیت‌های ملی و بین‌المللی و انعکاس نظرات آنان پیرامون جایگاه و وضعیت حوزه‌های علمیه، نقش و تأثیر انقلاب اسلامی بر رویدادهای جهان و مهم‌ترین مباحث روز ایران و جهان، از اهم فعالیت‌ها و دستاوردهای این خبرگزاری بوده است.


 
خبرگزاری رسا
جمعی دانش‌پژوه و محقق حوزوی در حوزه علمیه قم با هدف ایجاد ارتباط رسانه‌ای بهتر میان جامعه و حوزه  های علمیه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،، پایگاهی خبری تأسیس کردند.
«خبرگزاری رسا» توانسته است در عرصه اطلاع رسانی از حوزه‌های علمیه، علما و اندیشمندان جهان تشیع، نقشی پیشرو داشته باشد.
تولیدات رسانه‌ای «خبرگزاری رسا» به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و اردو منتشر می‌شود.


 
پایگاه فقه حکومتی وسائل
پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل توسط شماری از طلاب حوزه علمیه قم در پاسخ به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله به علما و بزرگان حوزوی پیرامون ضرورت ورود حوزه های علمیه به مقوله فقه حکومتی در سال 1392 ش راه اندازی و در تاریخ 5 بهمن ماه 1394 پروانه انتشار رسمی آن به شماره ثبت 76714 از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات صادر شد .
این پایگاه رعایت اصول حرفه ای، اقتضائات کار گروهی، رعایت قوانین و مصالح نظام اسلامی، اجرای نصایح اعاظم حوزه و جدیت در رسیدن به اهداف و سیاست های تدوین شده را سر لوحه خود قرار می دهد و با رویکرد اطلاع رسانی، آموزش و پژوهش فعالیت خواهد کرد. در این پایگاه اطلاع رسانی دبیران و خبرنگاران محترم در سه گروه علمی "فقه سیاست، فقه اقتصاد و حقوق و فقه فرهنگ و اجتماع"، در ساحت علوم و معارف حوزوی به تهیه، تولید و انتشار محتواها در قالبهای خبر، مصاحبه، میزگرد، گزارش خبری، تقریرات دروس خارج، یادداشت، مقاله، تصویر، کلیپ، طرح و ... می پردازند.
پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل، خود را از راهنمایی مراجع عظام تقلید و علمای اعلام، اساتید و فضلای حوزوی و دانشگاهی و حمایت مسوولان امر بی نیاز نمی داند و از ایده ها و پیشنهادهای طلاب و فرهیختگان استقبال می کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر


تعداد بازديد اين صفحه: 502
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما