جمعه 15 مرداد 1400   03:56:33

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین خبر داد:

ترویج سبک زندگی اسلامی با حضور فعال در عرصه فضای مجازی

  • خلاصه :معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین به تشریح مهمترین برنامه های فرهنگی این مؤسسه پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، خانم آزاده سلیمانی در گفت و گویی با تشریح فعالیت های فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین، هدف از برنامه های فرهنگی این مؤسسه را رشد و تعمیق باورهای دینی و اخلاقی طلاب در راستای تهذیب نفس که موجب رشد و تعالی انسان می شود، دانست و اظهار داشت: برگزاری برنامه های فرهنگی، نشست ها، دوره ها، جشنواره ها، اردوها، برگزاری مناسبت های ملی مذهبی و حضور فعال در عرصه فضای مجازی، از مهمترین فعالیت های فرهنگی این مؤسسه در سال گذشته بوده است.

* دانش افزایی و مهارت افزایی بانوان طلبه

وی با تاکید بر اهمیت دانش افزایی و مهارت افزایی طلاب در عرصه های مختلف، گفت: با توجه به شرایط و نیاز های روز جامعه و طلاب در موضوعات مختلف از طریق برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و اساتید برجسته حوزه، نسبت به بررسی و شناسایی اینگونه نیازها اقدامات لازم از جمله برگزای جلسات و دوره های متناسب با آن صورت پذیرفت.

معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین در همین زمینه برگزاری موفق چهار سطح از مجموع شش سطح دوره های بینش مطهر با همکاری مجمع فرهنگی بینش مطهر استان اصفهان با هدف ترویج اندیشه ناب شهید مطهری و تربیت مربیان کارآمد را از جمله این جلسات عنوان کرد.

* نقش آفرینی طلاب خواهر در عرصه رسانه

وی با اشاره به اهمیت حضور و نقش آفرینی طلاب خواهر در عرصه رسانه، از اقدامات مهم بخش فرهنگی مؤسسه مجتهده امین را معرفی کارشناسان خبره از میان طلاب برای حضور در برنامه های رادیویی از جمله برنامه رادیویی آدینه انتظار، شرکت در برنامه های ضبط شده و حضور طلاب خواهر در مصاحبه های مختلف این برنامه با توجه به مناسبتهای مذهبی اعلام کرد و افزود: ترویج عقاید و افکار طلبگی و سبک زندگی اسلامی در بین عموم جامعه و آحاد مردم از اهداف این اقدامات است.

* برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی

سلیمانی با اشاره به شرایط اقتصادی دشوار جامعه و نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام سال تولید ملی و اهمیت آن، اظهار داشت: جشنواره اقتصاد مقاومتی با هدف کار آفرینی و درآمد زایی همچنین معرفی محصولات تولید شده توسط خود طلاب برگزار شد که با استقبال نسبتا خوبی هم همراه بود.

* برگزاری جشنواره عفاف و حجاب در گذر چهارباغ اصفهان

وی به برگزاری جشنواره «حجاب و عفاف» که در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸ (روز عفاف و حجاب) در گذر چهارباغ اصفهان بر پا شد، اشاره کرد و گفت: مهمترین کارهای صورت گرفته در این جشنواره از جمله بیان تجربه شیرین حجاب، تبلیغ غیر مستقیم حجاب، بازی هیجانی مار و پله که به شکل خاص و با هدف بیان فضائل و رذائل اخلاقی و تفسیر مسیر بهشت توسط یکی از طلاب مؤسسه طراحی شد، گفتمان در خصوص فلسفه حجاب و دینداری با حضور کارشناس از طلاب مؤسسه، مصاحبه از کودکان و شرکت کنندگان در خصوص این روز، اهداء شاخه گل و رزق معنوی و کتاب به کسبه و رهگذران، با استقبال عموم مردم و مسئولین همراه شد.

* شناسایی ۵۰ شهید منتسب به طلاب مؤسسه

معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین، اولین یادواره شهدای منتسب به طلاب مؤسسه را که با هدف بهره مندی از سجایای ارزشمند و کرامات عدیده شهداء و همچنین تجلیل و تکریم خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و امنیت برگزار شد، از دیگر اقدامات مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین عنوان و تصریح کرد: شناسایی ۵۰ شهید منتسب به طلاب مؤسسه از کارهای ارزشمندی بود که با استقبال نیز همراه شد.

وی اظهار امیدواری کرد که این حرکت در سال های آینده نیز با قوت و وسعت بیشتری ادامه یابد.

سلیمانی همچنین فعالیت های جهادی طلاب مؤسسه در عرصه مبارزه با بیماری کرونا در ابعاد مختلف را از دیگر امور انجام شده معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین اعلام کرد.

* راه اندازی گروه ها و کانال ها در فضای مجازی

وی حضور طلاب در عرصه فضای مجازی جهت تبیین آموزه های دینی، اخلاقی توسط خواهران طلبه را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در این راستا، راه اندازی گروه ها و کانال ها در فضای مجازی با هدف تبادل اطلاعات، ترویج سبک زندگی اسلامی در عرصه خانواده مطابق با میز اخلاق و خانواده قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی و میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی، همچنین ارائه تحلیل های سیاسی در راستای قطب نظام سیاسی اجتماعی اسلام و ایران از برنامه هایی بوده که منجر به گسترش فعالیت های قرآنی طلاب در فضای مجازی شده است.

معاون فرهنگی مؤسسه مجتهده امین، برپایی جشن میلاد کریم اهل البیت امام حسن مجتبی (ع)، برگزاری جشن میلاد نیمه شعبان، برگزاری مسابقات مختلف در سامانه آموزش مجازی LMS  ویژه طلاب، اساتید و کادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان را در این راستا اعلام کرد.

* مبارزه با بیماری کرونا

وی نمایشگاه فضای مجازی در رابطه با حجاب و عفاف، تهیه عکس های مختلف از سایت های گوناگون در خصوص حجاب و آزادی به صورت عکس نوشته و پاورپوینت، فعالیت در عرصه مجازی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا را بخشی از برنامه های در دست اقدام این مؤسسه دانست.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما