چهارشنبه 18 تير 1399   09:59:40
(جهش تولید)

print

در گفت و گویی تبیین شد:

«انتخابات» و «بیانیه گام دوم انقلاب» محور کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان

  • خلاصه :دبیر اجرایی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان مهمترین محورهای قابل بررسی در کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد شفیعیان در گفت‌ و گویی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به انتصاب اعضای جدید شورای مرکزی کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان توسط آیت‌ الله طباطبایی نژاد به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، نخستین جلسه این شورا در سال 98 با هدف تعیین سیاست های جدید تشکیل شد.

وی گفت: با توجه به صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری در بهمن ماه 1397 و اهمیت موضوعاتی که در این بیانیه، نسبت به 40 سال گذشته انقلاب اسلامی و آینده و چشم‌ انداز پیش رو اشاره شده است، یکی از موضوعاتی که با توافق اعضا به عنوان محور موضوعات کرسی های آزاد اندیشی سال جاری قرار گرفت، بیانیه گام دوم انقلاب و موضوعات مطرح شده در این بیانیه بود.

دبیر اجرایی کرسی های آزاد اندیشی حوزه علمیه اصفهان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح موضوعات مرتبط با انتخابات در کرسی های آزاداندیشی در دستور کار اعضا قرار گرفت و در ایام نزدیک به انتخابات، کرسی هایی مرتبط با این موضوع در مدارس علمیه سطح استان برگزار می شود.

وی سومین موضوع مصوب را تمدن نوین اسلامی اعلام کرد و گفت: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، حرکت کشور از انقلاب اسلامی به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی است که این موضوع باید به خوبی بررسی و تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعیان با بیان اینکه موضوعات انتخابی مدارس علمیه در راستای این سه محور، در اولویت برگزاری قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: موضوعات متناسب با مسائل روز جامعه و حوزه‌ های علمیه توسط مدارس، مطرح و در شورای مرکزی بررسی می شود.

وی گفت: از سال 1391 تا پایان 1397 بیش از 140 کرسی آزاداندیشی در مدارس و مراکز حوزوی برادران و خواهران استان اصفهان برگزار شده است.

دبیر اجرایی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان فضای مجازی، تحول در حوزه‌های علمیه، خانواده، سبک زندگی، عفاف و حجاب، اقتصاد اسلامی و غیره را عناوین کلی کرسی های برگزار شده دانست و خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر و تبادل نظر به پایگاه اینترنتی دبیرخانه به نشانی www.Morsalat.ir/Korsi مراجعه کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما